Halové MČR a stříbro do Vlašimi

Od druhé poloviny února se každý víkend konalo jedno halové mistrovství ČR v atletice za sebou. Postupně Vás seznámím, jak se tam vlašimským atletům dařilo.

První v pořadí bylo to dospělé a konalo se v Ostravě. První den nám přinesl jeden oddílový rekord, jeden osobní a dva výkony těsně za osobáky. Oddílový rekord 8,64 a třinácté místo obsadila na překážkách Valentýna Přibylová. Osobní rekord 11,69 v trojskoku a desáté místo mezi ženami vybojovala juniorka Tereza Doubková. Její starší sestra Monika proběhla šedesátkou v čase 7,89 a to ji stačilo na 21. místo. Eda Moses přeběhl překážky v čase 8,77 a obsadil 22 pozici. Druhý den mistrovství nám přinesl všechna umístění do desátého místa. Nejprve Jirka Adamec skončil ve výšce na sedmém místě za výkon 201 cm, a bylo to naše nejlepší individuální umístění. Poté Monika Doubková prolétla dvoustovku v letošním nejlepším výkonu 25,02 a skončila na desátém místě. V závěru mistrovství se pak na start postavila čtveřice žen Trochtová, Doubková, Přibylová a Králová. Oddílový rekord vylepšili o více než 2 vteřiny na čas 1:41,34 a to jim stačilo na krásné páté místo.

O týden později to bylo mistrovství mládeže a opět v Ostravě. V sobotu nastoupily obě naše juniorské tyčkařky ke svému závodu. Klára Sátrová si vyrovnala osobní rekord a dělila dvanácté místo, Kristýna Jarošová zvládla jistě 325 cm a skončila na sedmém místě, čímž potvrdila tabulkové postavení. Druhý den mládežnického gigantu v Ostravě začal brzy ráno trojskokem juniorek, kde si Tereza Doubková vyskákala hned prvním pokusem stříbrnou medaili skvělým osobním rekordem 11,84m! Poté se reprezentovala velkým osobním rekordem Šárka Trochtová na trati 200m dorostenek, která časem 25,81 vyrovnala v klubových statistikách Šárku Hlaváčkovou. První individuální MČR absolvovala také Zuzka Davisová v trojskoku dorostenek skončila na 14. místě. Na závěr programu jsme ještě nasadili štafetu ve složení Trochtová, Marešová, Dušková, Davisová, děvčata doběhla na 11.místě a posunula loňský klubový rekord této kategorie o téměř 3 vteřiny.

Na začátku března bylo na programu pak v Praze mistrovství žactva. Nejprve Oliver Moses proběhl šedesátku překážku v osobním rekordu 8,86, což mu stačilo na čtrnácté místo, Pavel Svoboda pak na hladké šedesátce po nepovedeném startu těsně za osobákem zaostal a časem 7,49 obsadil konečné dvanácté místo. Na trati 1500 metrů pak Dominik Jánošík doběhl na desátém místě v čase 4:29,89. Podruhé se pak postavil na start Pavel Svoboda v rozběhu na 300 metrů, zaběhl nový oddílový rekord 37,32, čímž vymazal 18 let starý rekord Jana Hlaváčka. Tímto výkonem si vybojoval finále B. V neděli pak předvedl Pavel Svoboda ještě lepší výkon než v rozběhu, posunul tak oddílový rekord na hodnotu 37,06 čímž vybojoval krásné šesté místo pro vlašimskou atletiku. O jak kvalitní výkon jde, stačí porovnat s finálem A, kde by tento výkon stačil na bronzovou medaili. V kouli děvčat nastoupila ke svému závodu Bára Štorcová, která skončila na čtrnáctém místě výkonem 9,95 metrů a nebyla úplně spokojena, nejdelší pokus bohužel přešlápla.

Celkově jsme ukázali, že vlašimská atletika má co ukazovat i na republikové úrovni a my se budeme i nadále snažit, abychom podobné výkony podali i na dráze.