Druholigové družstvo našich mužů končilo sezónu v Pacově!

Letošní ročník druholigové soutěže skončil pro mužské družstvo v sobotu 19.8.2023. V letošní nejsilnější sestavě jsme se na poslední, čtvrté kolo vydali do nedalekého Pacova. Na nově zrekonstruovaném stadioně se ve svých disciplínách představilo celkem 12 vlašimáků. I když panovalo pravé letní počasí, kdy teploty chvílemi atakovaly hranici 33 °C, předvedli všichni naši atleti solidní výkony.

Největší bodový příděl si v posledním kole odnesl ze trojice skokanských disciplín hostující Vojta Slavík. Předvedl výkony 13,20m v trojskoku, 616 cm v dálce a 375 cm v tyči a celkem získal 27 bodů. O pouhé dva body za Vojtou zaostal Eda Moses, který bodoval zejména na překážkách. Stodesítku zaběhl v čase 16,47s a čtyřstovku za 58,67s. V obou bězích doběhl na celkovém čtvrtém místě a získal dvakrát po devíti bodech. O dvě místa hůře dopadl v trojskoku po výkonu 12 metrů a 22 centimetrů. Svou porci smůly si na posledním kole vybral Lukáš Svoboda, kdy po kolizi s překážkou nedokončil běh na 110m překážek. Své zklamání si vynahradil vítězstvím ve výšce výkonem 187 cm a ziskem plného počtu bodů. K tomu přidal devět bodů za čtvrté místo v hodu oštěpem a výkon 48,20m. Slušné porce bodů přidaly i naše dvě vrhačská esa. Vzhledem k tomu, že oba na předchozím kole chyběli, byl jejich bodový zisk na celkovém součtu velice znát. Honza Bukáček skončil čtvrtý v disku (37,47m) a šestý v kouli (12,13m) a celkem přinesl vlašimákům 17 bodů. O jediný bod méně přidal Mirek Novotný, a to především díky své první letošní výhře v hodu kladivem výkonem 45,51m. Zbylé body vybojoval v kouli za výkon 10,78m. Ještě si zaházel diskem, nicméně jeho 31 metrů 68 centimetrů už na body nestačilo. Stejným bodovým ziskem se prezentoval běžec Štěpán Neděla, který absolvoval náročný běžecký trojboj. Nejprve startoval na dlouhých překážkách, kde doběhl v čase 60,26s šestý. Těsně před štafetou 4x400m, jejímž byl členem (o té později) se postavil na start své oblíbené patnáctistovky. Předvedl slušný čas 4:21,66 a za čtvrté místo bral devět bodů. Ve dvou sprinterských disciplínách startoval hostující Tomáš Novák a celkem přispěl ziskem 11 bodů. Lépe si vedl na čtyřstovce, kde doběhl v čase 52,61s na pátém místě. Dvoustovku zvládl za 24,35s a skončil desátý. Posledním hostujícím na startu byl Martin Mikula. V posledním kole se mu bohužel moc nezadařilo, bodoval pouze na čtyřstovce, kde doběhl v čase 54,01s devátý. Dvojnásobnou trať zvládl za 2:05,10, což na body nestačilo. Letos poprvé se na dráze představila stálice našeho oddílu, dlouholetý závodník a trenér Roman Zápotocký. A rovnou pomohl Vlašimi čtyřmi body. Tři body získal v trojskoku za výkon 11,09m a bod na čtvrtce s překážkami (70,96s). V tyči jeho výkon rovné tři metry na body bohužel nestačil. Poslední body, každý po jednom, přidali Seung Han Hwan v tyči (320 cm) a Pavel Svoboda v dálce (508 cm). Pavel ještě běžel stovku, nicméně čas 12,35s jej do finále neposunul. Jediným nebodujícím závodníkem byl Oliver Moses. Tento věkem ještě žák, nejmladší z úspěšného tria bratrů Mosesových, sbíral své první ligové zkušenosti ve výšce, kde skočil 147 cm. V samotném závěru horkého atletického dne se běžela dlouhá štafeta 4×400 metrů. Kvarteto Moses E. – Mikula – Neděla – Svoboda Lukáš doneslo kolík do cíle v čase 3:42,02 na druhé místě a byl z toho zisk posledních jedenácti bodů do celkového bodového součtu letošního ručníku druhé ligy v atletice.

Celkově jsme v posledním kole dosáhli na naše nejlepší letošní umístění, se ziskem 155 bodů jsme byli čtvrtí. Po sečtení bodů ze všech čtyřech kol (šesté místo a celkový součet 595 bodů) je jasné, že družstvo mužů Vlašimi zůstává ve druhé atletické lize i pro příští sezonu, bude to již patnáctý rok, který budou vlašimáci v této soutěži působit.

Pohledem statistika byl v letošním ročníku nejvíce bodujícím vlašimákem Lukáš Svoboda (117,5 bodu), následovaný Edou Mosesem (108,25 bodu) a Štěpánem Nedělou (73,25 bodu). Co se disciplín týká, nejvíce jsme bodovali na čtyřstovce s překážkami (77 bodů), dále na hladké čtyřstovce (66 bodů) a překážkové stodesítce (59 bodů).