4.kolo I.ligy žen – Praha Děkanka

Poslední letošní kolo ligy žen se konalo za opravdu letního perného dne, místy teploměr na stadionu ukazoval 40 °C. Na začátku jako obvykle začíná kladivo a dálka. V kladivu si šla pro povinné body Lucka Bartůšková, v dálce jsme měli 5 závodnic. Terka Táborská si po atleticky nabitých prázdninách, kde triumfovala na olympijském festivalu mládeže v Mariboru na 200 m a poté získala 2 bronzové medaile ve štafetách na MEJ v Jerusalemu, odskočila na dálku. I tam uplatnila svou rychlost a zvítězila v osobním rekordu 566 cm, do finále se ještě vešla Eliška Zimmermannová a desátá skončila Teodora Kalendová.

Z rozběhů žen na 100 m postoupilo 6 našich děvčat do finálových běhů, tři do finále A a tři do finále B, tím byl zaručen slušný bodový příděl. Následovali další dvě silné naše disciplíny, nejprve výška, kde Kateřina Kučerová byla třetí za výkon 158 cm, páté a šesté vyskákali Zimmermannová a Kalendová a poslední bodíky sebrali ještě Langerová a Vrbová. V oštěpu pak skončila Hanka Habalová druhá, Lucka Bartůšková čtvrtá, Zimmermannová osmá a poslední bod získala Viktorie Česká. Na krátkých překážkách předvedla svůj standard Valentýna Přibylová a doběhla na třetím místě. Pak už se běželo finále žen na 100 metrů, opět kralovala Terka Táborská , hned za ní doběhla Monika Doubková a pátá byla Šárka Hlaváčková, finále B ovládla Kateřina Slabá a poslední bodíky braly Kristýna Skuhravá a Kateřina Kučerová. Na stovce jsme tak posbírali 41 bodů. Poté se běžela hladká čtvrtka a svůj první bod v lize získala Anička Klejnová za výkon 61,95. V tyči se tentokrát našim děvčatům úplně nedařilo, Jarošová skončila pátá a Langerová osmá. V kouli přidala Habalová dva body a v trojskoku Terka Doubková další čtyři. V té době byl dost vyrovnaný souboj tří družstev o druhé místo, kromě nás se dařilo i Plzni Petřínu a domácímu Spartaku. Následovaly pro nás velmi dobře odběhnuté dlouhé překážky, kde Valentýna Přibylová doběhla třetí, Barbora Kohoutová pátá a při ligové premiéře Anička Dušková sedmá. Na dvoustovce byla Monika Doubková třetí, Šárka Hlaváčková osmá a Eliška Králová desátá. Tady jsme si vybudovali určitý náskok, ale v disku a na 1500 m to domácí opět stáhli. Měli tedy rozhodovat štafety a tam jsme si samozřejmě věřili. Po prvních dvou místech štafet, kde „nehvizdská“ běžela ve složení Kučerová, Táborská, Kalendová a Skuhravá a o 3 desetiny porazila naší štafetu Hlaváčková, Doubková, Slabá a Králová. Ještě mladá štafeta Kohoutová, Doubková, Klejnová a Česká doběhla na sedmém místě. Tady jsem domácím definitivně odskočili. Dlouhá štafeta ve složení Klejnová, Přibylová, Doubková a Havlíčková doběhla na 4 místě a jen potvrdila naše celkově druhé místo za neporazitelnou pražskou Slávií.

Celkově jsme tak obhájily druhé místo v I.lize skupině A, bohužel letos není baráž o extraligu a tak pro nás sezona skončila. Obhájili jsme tak loňské postavení, kdy načínáme druhou desítku ženských družstev v ČR a to ještě věříme, že bychom dokázali potrápit a možná i porazit vítězky druhé skupiny a moravské skupiny. Příští rok se bude snažit na tyto předchozí roky navázat a postavení udržet.

Martin Svoboda – vedoucí družstva žen

30. 8. 2023